LEGO využívá hlasového asistenta jako interaktivní nástroj pro hraní

Kromě toho, že LEGO zabaví děti, tak má výhodu, že jim pomáhá ve vývoji. Společnost LEGO se rozhodla využít umění vyprávění příběhů a začlenit ho do stavění LEGO stavebnic. Díky Amazon Alexa tak vznikl nový produkt zvaný LEGO Duplo Stories.

LEGO Duplo Stories využívá Alexu k vyprávění příběhů, zatímco děti staví své výtvory. Hra nabízí několik scénářů, ze kterých je možnost si vybírat. Najdete tam tak příběh zahrnující zvířata, nebo dopravní prostředky. Při poslechu příběhu tak jsou děti naváděny ke stavění LEGO stavebnice a případně přehrávat daný příběh se stavebnicí podle toho, co slyší.

Duplo Stories není jenom o zábavě. Tvůrci dodávají, že hra pomáhá rozvíjet sociální a kognitivní schopnosti spolu s jazykovými a barevnými dovednostmi. „Hlas je silný nástroj pro hraní, protože je jedním z nejlidštějších způsobů interakce,“ uvedl James Poulter, Head of Emerging Platforms & Partnerships. LEGO Duplo Stories je nyní k dispozici na všech zařízeních podporujících Alexa pro děti ve věku od 2 do 5 let.