IKEA společně s NASA navrhla produkty pro bydlení v malých prostorech

Nakupování IKEA nábytku často nabízí úspornou alternativu k nakupování, ale nyní se značka snaží ušetřit i prostor zákazníků. Nová kolekce Rumtid totiž byla inspirována průzkumem prostoru a čerpá z kompaktnosti přirozené povahy lidského obydlí během expedicí.

Na základě vlastního výzkumu ve spolupráci s NASA se kolekce zaměřuje na „prozkoumání budoucích potřeb městského, malého prostoru“ a mezi předměty najdete lehké dýhy, které lze spojit pomocí konektorů a vytvořit tak různý typ nábytku. Kusy jsou navrženy tak, aby poskytovaly zákazníkům nejen kreativitu u domácí výzdoby, ale i praktičnost a jsou určeny pro optimální využití prostoru v menších obytných prostorech.

Vzhledem k tomu, že hlavní města jsou obydlovány čím dál více, tak mnoho lidí se rozhodne žít v minibytech nebo apartmánech, kde je vše potřebné pro základní bydlení vtěsnáno do neuvěřitelně malých prostorů. Může to vypadat prakticky, ale pro některé to bude nutností, protože ceny nájmu neustále rostou, ale dostupný prostor se zmenšuje. Tato nová kolekce od společnosti IKEA zohledňuje současné i budoucí potřeby lidí, protože města na celém světě neustále rostou a vzniká nový způsob života.