Jakým výzvám budeme čelit na festivalu Cannes Lions 2018

Tento rok nás čeká výrazně upravený ročník festivalu Cannes Lions. Ocenění bude více reflektovat, jak v současné době značky vytvářejí reklamní kampaně. Festival se opět zaměří více na kreativitu, která pohání byznys apod. Což je pozitivní reakce na výzvy, kterým čelí za posledních 12 měsíců celý reklamní průmysl.

Pro mě to bude už desátá návštěva festivalu a za tu dobu jsem se setkal se spoustou zajímavých lidí z reklamního světa. Při diskuzích jsem si všiml toho, že se opakovaně řeší tři výzvy a chápu proč tomu tak je. Tyto problémy se nedají vyřešit izolovaně pouze jednou společností.

1. Nedostatečná rozmanitost talentů, která stojí za pracemi

Pouze 54 % kreativců souhlasí s tím, že se rozmanitost v kreativním průmyslu za posledních pět let zlepšila. To je důležité z mnoha důvodů. Protože různorodé týmy vytvářejí lepší obchodní výsledky. Protože mileniálové jsou nejrozmanitější generací v historii a ti očekávají, že se to projeví i v reklamách. Navíc očekávají, že se značky budou stavět k otázkám rozmanitosti a rasy.

2. Potřeba digitální reklamy, aby lépe fungovala, zaujala a byla relevantní

Abyste viděli co nejvíce věcí, tak musíte neustále ťukat na displej telefonu nebo scrollovat. To znamená, že reklamy musí fungovat lépe, aby mohli soutěžit o pozornost lidí. Dny, kdy jsme měli garantovanou pozornost diváků, jsou už dávno pryč. Což znamená, že příběhy značek, nástroje a platformy musí pracovat tvrději víc než kdy jindy. Klíčem je být relevantní.

3. Otázky týkající se úrovně důvěry k reklamě

Spotřebitelé dávají větší pozornost tomu, jak se používají jejich údaje, a značky hledají zodpovědné partnery a platformy, které jim pomohou se v tom orientovat.

Již za týden zjistíme, jestli se najde na tyto problémy nějaké řešení.