A customer approaches the window at Saartj, a pop-up food stall in New Orleans running a social experiment. Customers of color are charged the listed $12 price for a meal. White customers are told about the income gap in New Orleans between whites and African-Americans and asked if they want to pay $30 instead, a price that reflects the gap

Restaurace v Detroitu přizpůsobuje nabídku menu podle barvy člověka

Šéfkuchař Tunde Wey před několika měsíci v New Orleans podával jídlo, zatímco zkusil malý sociální experiment. V restauraci SAARTJ navrhl, aby zákazníci bílé pleti zaplatili 2,5krát více než zákazníci černé pleti. A 80 % z nich opravdu vyšší částku zaplatilo. Podle NPR totiž průměrný plat černochů rok od roku klesá, zatímco příjem v domácnostech bílé pleti je na stejné úrovni. Kvůli tomu vzniká 54% příjmová nerovnost. Aby šéfkuchař na tento problém upozornil, tak na to využívá právě své jídlo.

Nyní ve městě Michiganu vytvořil pop-up restauraci, kde návštěvníci vyplní formulář ohledně jejich rasy, pohlaví, vzdělání a příjmech. Na základě těchto informací vznikne menu s jinou cenovou relací. Otevření pop-up restaurace vzešlo z toho, že ve městě Detroit je stále problém ohledně rasové nesnášenlivosti. V roce 1967 zde byly velké rasové nepokoje. Saartj má být místem, kde se lidé mohou dobře najíst, ale také mluvit o důležitých věcech ohledně rasismu a rostoucí rasové nerovnosti.