Google vytvořil minigolf ovládaný hlasovým asistentem

Pop-up minigolf od Google je putovní minigolf hřiště, které promuje nové chytré reproduktory od Google. Ve snaze konkurovat Alexe od Amazonu vytvořila technologická společnost šesti jamkové golfové hřiště, kde mohou být typické překážky aktivovány pouze pomocí hlasového asistenta od Google, respektive jedním ze tří reproduktorů: Google Home, Google Mini nebo Google Home Max.

Aby Google ukázal liden potenciál svéh hlasového asistenta do domácnosti, tak překážky na hřišti můžete ovládat pomocí hlasových příkazů, jako je zapnutí světel, televizoru nebo ventilátoru, který ovládá větrný mlýn u jednoho z otvorů na minigolfu. Tento pop-up stánek tak krásně ukazuje možnosti chytrých reproduktorů, ale přesto stále Google zaostává za Amazonem. I když nyní můžete pomocí chytrého reproduktoru ovládat přes 5000 zařízení, tak Alexa od Amazonu funguje s více než 12000 zařízení.

Nicméně u obou společností je znát nárůst hlasových asistentů po celém světě a stávají se základem v domácnosti. V Čechách a vlastně v Evropě se tohoto pop-up stánku nedočkáme. Minigolf od Google bude do konce července putovat po celých Spojených státech.