Filtry na Pinterestu umožní vyhledávat beauty obsah na základě odstínu pleti

Uživatelé nebo spíše uživatelky Pinterestu budou mít brzy nástroj, který jim umožní vyhledat beauty fotografie, které odpovídají jejich odstínu pleti. Aktuálně je nástroj v beta verzi, ale aktualizace slibuje širší zážitek z vyhledávání, protože umožní uživatelům filtrovat výsledky, které jsou pro ně relevantní.

Strojové učení, které to umožňuje, pochází ze spolupráce se společností ModiFace, což je společnost věnující se rozšířené realitě se zaměřením na krásu. Umělá inteligence bude tak schopná hledat obrázky podle barvy. Software také zaznamenává snímky s nejvíce lajky a prokliky, díky tomu navrhne podobné fotografie.

Tato nová metoda vyhledávání vychází z rostoucí potřeby uživatelů Pinterest, kteří nebyli schopni snadno najít obsah krásy pro svou pokožku. Kategorie věnovaná kráse je pátou nejvyhledávanější kategorií na Pinterestu. Více než polovina uživatelské aktivity je postavena na hledání nových kosmetických výrobků a 40 % těchto uživatelů připíná tyto obrázky do svých osobních „desek“.