Uživatelé budou moci ovládat domácnost pomocí doteku na zdi

Vědci z Carnegie Mellon University a Disney Research zkoumají možnosti „chytrých zdí“, které dokážou dávat příkazy domácím spotřebičům a elektronice dotknutím nebo mávnutím rukou. Na rozdíl od stávajících chytrých domácích zařízení, jako je Amazon Echo, které využívají rozpoznávání hlasu nebo nových bezpečnostní systémů, které se spoléhají na rozpoznávání obličeje, The Wall++ funguje prostřednictvím dotyku.

Kromě schopnosti ovládat osvětlení, hudbu a videohry, The Wall++ má ještě pokročilejší inteligenci. Cítí totiž přítomnost lidí, takže na základě toho může přizpůsobit zdroje pro úsporu energie – například stmívání světla při zapnutém televizoru. Uživatelé, kteří již mají doma chytré domácí zařízení, budou moci propojit s chytrou zdí, aby mohli bez problémů provádět příkazy.

Chytrá zeď Wall++ vznikla díky vodivým barvám a elektrodám a jeho cena se v současné době pohybuje kolem 20 dolarů za metr čtvereční. Vědci v tuto chvíli diskutují nad tím, jak by mohl být výrobek komerčně dostupný, protože jeho instalace je poměrně komplikovaná, a to i pro stavebníky.