Unboxing video upozorňuje na problém moderního otroctví

Nadace Thomson Reuters Foundation se rozhodla využít popularitu unboxing videí, aby známý influencer Jacques Slade, který ve svých videích rozbaluje tenisky, upozornil na problém moderního otroctví. Zejména na podniky s nepřijatelnými pracovními podmínkami známé pod pojmem sweatshop.

Desetiminutové video bylo pro bono vytvořeno společně s agenturou TBWA/Chiat/Day New York. V něm Jacques Slade poprvé otevírá krabici s teniskami, aniž by věděl, co ho čeká. Na první pohled vypadají tenisky od návrháře The Shoe Surgeon velmi dobře, ale při bližším prozkoumání se postupně odhalují skrytá fakta o moderním otroctví a nucené práci. Cenovka ve skutečnosti neukazuje cenu obuvi, ale ve skutečnosti cenu samotného otroka (90 dolarů). Jazyk od tenisky zobrazuje logo 40M, které odkazuje na to, že v dnešní době je na světě 40 milionů otroků. Ve videu je takových statistik více.

Cílem iniciativy je zvýšit povědomí o skrytých nákladech na výrobu produktů. V tuto chvíli video vidělo přes 80 000 diváků. Pokud by vás zajímalo case study video, tak jej najdete zde.