Předplatné krabic s jídlem zároveň vzdělává o potravinářském odpadu

Potravinářský odpad je dlouhodobým problémem ve světě, ale ve Spojených státech je to extrém. Odhaduje se, že 30 až 40 % vyrobených potravin není zkonzumováno. Společnost Flashfood z Toronta se domnívá, že přichází s řešením: předplatné krabic se složkami, které by jinak byly vyhozeny.

Společnost Flashfood se v USA spojila s potravinářským gigantem Tyson v rámci pilotního programu, které využívá jídlo, které se dá jíst, ale nemůže být prodáváno v supermarketech. Patří sem položky, které mají nepravidelný tvar nebo jsou jinak nevhodné k prodeji. Společnost Flashfood nabízí produkty v balíčcích o hmotnosti 6,8 kg za cenu 45 dolarů, což je výrazně levnější než jiné služby s jídelním pláne. Krabice se skládají ze směsi ovoce, zeleniny a bílkovin. Podle Flashfood se z obsahu krabičky dá vytvořit přibližně 14 levných jídel.

Společnost Flashfood doufá, že odkloní přebytečné potraviny ze skládek, ale také bude vzdělávat zákazníky o tom, že lze připravit zdravé jídlo za nižší cenu, než jsou ceny v supermarketech. Program zpočátku poběží po dobu 90 dnů v Detroitu a později se snad rozšíří i na další trhy.