Platforma Marcel propojí 80 000 zaměstnanců skupiny Publicis

Všechny agentury spadající pod Publicis Groupe se letos neúčastní festivalu Cannes Lions. Minulý rok se totiž skupina rozhodla, že bude investovat do své vlastní platformy s umělou inteligencí, kde vidí budoucnost. Nyní skupina představila interní komunikační platformu Marcel, pojmenovanou po svém zakladateli Marcelu Bleustein-Blanchetovi.

Marcel je postaven na čtyřech klíčových pilířích: znalosti, konektivita, příležitosti a produktivita. Partnerem projektu je Microsoft, jehož umělá inteligence pracuje na technologii zvané Knowledge Graph. Díky tomu umí Marcel propojit strukturovaná a nestrukturovaná data, která má organizace k dispozici. Poté mezi nimi hledá vzájemné vztahy a díky tomu dokáže propojit 80.000 zaměstnanců a 1200 subjektů skupiny po celém světě, včetně Česka.

V tuto chvíli bude Marcel dostupný jako mobilní aplikace pro Android a iOS. Ovládat se přitom dá textovými vstupy i hlasem, jak již známe z hlasových asistentů. V budoucnu bude možné Marcela používat i na počítačích. A i když jsme na začátku zmiňovali, že Publicis a další agentury nezúčastní festivalu Cannes Lions, tak přeci jen s organizátory festivalu spolupracuje, protože dostala přístup k chystané digitální databázi The Work, obsahující přes 200.000 kreativních děl oceněných na festivalu v letech 2001 až 2018.