Značka Schweppes vyrobila šaty pro ženy, které snímají nevhodné doteky mužů

I značky by neměly být pozadu, co se týče hnutí jako je #MeToo. Ženy se musí neustále vypořádávat s nežádoucími postupy a návštěva nočního klubu nemusí být pro ně vždy ten nejlepší zážitek. Značka Schweppes se rozhodla na tento problém zaměřit a vytvořila šaty snímající doteky zvané „Dress for respect“.

Schweppes provedla tuto experimentální kampaň v Brazílii, kde 86 % žen uvádí, že byly v nočním klubu sexuálně obtěžováni. Agentura Ogilvy vytvořila šaty, které byly vybaveny senzory, které sledují, kdy a kde se jich uživatel dotknul. Tři ženy tak zkusily mít tyto šaty na sobě během návštěvy nočního klubu São Paulo. Každý dotek odeslal v reálném čase data přes Wi-Fi. Během tří hodin a 47 minut došlo ke 157 doteků, což je v půrměru více než 40krát za hodinu.

Schweppes tak chce sdělit poměrně jednoduché poselství: přistupujte k ženám s úctou. Jako společnost, která vyrábí nápoje, které jsou často používány v alkoholických drincích, je logické, že Schweppes chce zaujmout postoj k chování během nočního života.