Indický startup bojuje proti znečišťování tím, že z chrámových květin vyrábí kadidlo

V Indii se květiny dávají Bohům jako dar. Ale zbytky okvětních lístků představují problém, protože mnoho z těchto květin skončí v řekách Indie a tím do vody přenášejí toxické pesticidy a hnojiva, která na ně zemědělci používají. Startup Help Us Green proměňuje tyto použité lístky na zbrusu nové výrobky.

I Indii je špatné vyhazovat květiny na skládky, takže Help Us Green využívá upcycling k tomu, že z květin vyrábí kadidlo za cenu od 200-250 indických rupií (62-77 CZK). Tento proces navíc zachovává náboženský účel květiny, neboť pálení kadidla je všudypřítomnou praxí během modlitby.

Toto jednoduché řešení má velký dopad na místní komunitu: Kvůli sběru květin si startup najal více než 1 200 žen, které by jinak byly bez práce, a nyní vydělávají více peněz než jejich manželé.

Podle webových stránek společnosti bylo z chrámů zachráněno 335 000 kilogramů květin, které byly proměněny v kadidlo Help Us Green. To znamená, že téměř 1000 tisíc kilogramů arsenu, olova a kadmia bylo zabráněno, aby se dostalo do důležitých řek jako je Ganga.

Tím vynalézavost tohoto startupu nekončí. Help Us Green také vyvíjí lepší způsob balení produktů. Protože obaly v Indii často obsahují náboženské představy, takže je nevhodné je vyhazovat do koše. Proto se hodně lidí uchýlí k vyhození obalu do řek nebo ke stromům. Jako řešení se Help Us Green rozhodl vyvinou obal, který můžete zasadit do země. Papírový obal je tak nejen 100% biologicky odbouratelný, ale obsahuje v sobě semena posvátné bazalky Tulsi. Po použití tak můžete obal zasadit přímo do země a příroda se postará o zbytek.

Zdroj fotografie: Help Us Green