Bolt Threads vyrábí veganskou kůži z podhoubí

Kůže byla po dlouhou dobu častým materiálem pro výrobu oblečení, ale to se s dobou mění. Proto se startup Bolt Threads rozhodl přijít s alternativou, která představuje veganskou kůži s názvem Mylo. Zvířatům tak není ubližováno, ale poskytuje potřebný materiál, a navíc na dotek je cítit jako skutečná kůže.

Mylo je vyráběno z meceliumu. Tak se jinak označuje podhoubí, což je shluk vzájemně propletených vláken, charakteristických zejména pro houby. Tento materiál je stlačen a zpracováván jako kůže. Živočišná kůže je vyráběna z celulózových vláken, takže každá kůže má jiné vlastnosti a hustotu celulózy. Proces výroby kůže Mylo však výrobcům umožňuje mít úplnou kontrolu nad výrobou vláken. Jejich hustota a množství komprese mohou být snadno modifikovány, což je vysoce univerzální způsob výroby kožených výrobků.

Bolt Threads spolupracuje nyní s renomovanou veganskou designérkou Stellou McCartneyovou, aby vytvořila verzi své populární tašky Falabella. Výtvor bude vystaven na výstave Fashioned from Nature v muzeu Victoria & Albert. Kabelky z Mylo budou poté k dispozici od června tohoto roku.