Nechte si naplánovat dovolenou místními odborníky pomocí aplikace ViaHero

Cestovní aplikace zvaná ViaHero propojuje cestovatele s místními odborníky, kteří vám naplánují cestu podle vašich preferencí a rozpočtu. Zároveň vám dají autentický zážitek a upozorní na pasti na turisty. V podstatě se jedná o virtuální cestovní kancelář, která vám garantuje lokální znalosti. Jakmile se turista propojí s místním „hrdinou“ a domluví se na základním cestovatelském plánu, tak hrdina navrhne kompletní itinerář, který je dostupný i offline (což se hodí pro ty, kteří nemají zahraniční data).

Aplikace tak nabízí personalizovaného průvodce a vlastní mapy. Hrdinové mohou poskytovat nepřetržitou podporu přes telefon během cestování. Ceny začínají od 25 dolarů za skupinu na den a v současné době je k dispozici v Japonsku, Kolumbii, na Kubě a na Islandu. Tento rok se plánuje rozšíření po celé Jižní Americe.

Hrdinové se s cestovateli ve skutečnosti nesetkají, ale mohou doporučit místního průvodce a někdy se mohou dohodnout i mimo službu ViaHero. Mohou tak usnadnit veškeré rezervace, které nevyžadují platby předem a posílat odkazy těm, kde je potřeba provést platbu kreditní kartou.