SMART Mobile Disco Installation, designt durch Konstantin Grcic im Einsatz vor dem Frank Gehry Gebäude des Vitra Design Museum. Mit Joie Iacono als DJ. Aufgenommen am 15.03.2018 zur Eröffnung der Ausstellung "Night Fever" im Vitra Design Museum in Weil am Rhein. © Wilma Leskowitsch und Fabian Fiechter im Auftrag für K-MB und SMART. Alle Rechte vorbehalten, Veroeffentlichung nur gemäß unserer AGBs, Honorar, Urhebervermerk und Belegexemplar. Persönlichkeitsrechte werden nicht übertragen.

Automobilka Smart přeměnila své auto v mobilní taneční klub

Automobilka Smart se dala dohromady s designérem Konstantinem Grcicem a výrobcem audio zařízení JBL, aby zrealizovali společně nápad, který přenese party kamkoliv. Výsledkem je smart mobile disco.

Smart mobile disco je zvuková a osvětlovací souprava, která je umístěna uvnitř všestranného elektrického vozu EQ fortwo. Grcic se inspiroval stylem londýnských klubů z 90. let. Jeho řešením bylo doplnění vozu o vlastní DJský pult a osvětlení. Značka JBL vytvořila vlastní zvukový systém speciálně pro dané auto, včetně subwooferu, který pomáhá vyvažovat auto, když je Djský pult vyzdvižen nad auto. V přední části vozu byl nainstalován mlhostroj a světlomety auta jsou naprogramované tak, že reagují na samotnou hudbu.