Platforma postavená na blockchainu odměňuje uživatele za sledování filmů

Italský filmový producent Andrea Iervolino vytvořil platformu postavenou na blockchainu, která spojuje zábavu s digitálními odměnami a brzy k tomu přidá i sociální sítě. Tato VOD služba (Video na vyžádání) je známá jako TaTaTu a byla spuštěna 7. května. Projekt funguje ve spolupráci s AMBI Media Group, kterou spoluvlastní právě Iervolino, a která má portfolio několik známých filmů.

Uživatelé TaTaTu mohou sledovat svou preferovanou formu zábavy, která zahrnuje řadu filmových žánrů a trháků. Za to jsou oceňováni digitálními žetony neboli tokeny. Tyto tokeny mohou uživatelé získat, když jejich přátelé využijí platformu. Aktivita je zaznamenána prostřednictvím platformy pro správu digitálních práv (DRM), aby byla zajištěna spravedlivá distribuce odměn. Ačkoli schopnosti sociální sítě nejsou v současnosti dostupné, tak vše bude dostupné od roku 2019.

Filmy a videa jsou v současné době jedinou formou zábavy, která je na TaTaTu k dispozici. Ale je plánované rozšíření i na oblast hudby, sportu a her.