Tato stěna dokáže ulevit ženám od bolesti v období menstruace

Není žádným tajemstvím, že období menstruace může způsobit spoustu nepohodlí a bolesti, ale ve veřejném prostoru na to doposud nikdo nemyslel. Proto se průmyslová designérka Lauren Lee rozhodla vytvořit Warm Wall (hřejivou zeď), koncept na toaletách žen, který pomáhá zmírnit menstruační bolesti.

Warm Wall je zakřivený, vyhřívaný podklad na zeď, který je určen pro ženy, aby se o tento podklad opřely a ulehčily od bolesti a křečí. Tento zakřivený materiál má být jemný a esteticky „Chtěla jsem vytvořit něco, co by mohlo být integrováno do veřejného prostoru,” řekla Lee pro Fast Company.

Prototyp zvítězil ve studentské kategorii World Changing Ideas Awards 2018 pořádaným Fast Company. Myšlenka spočívá v tom, že instalace by také sloužila jako způsob, kde by se ženy mohly shromažďovat a navzájem podporovat na jednom místě. Otevřeně by tak mluvili o tématu, které je stále zbytečným tabu. I když je prototyp ještě v počáteční fázi, tak myšlenka může být snadno začleněna do nových návrhů toalet. V což Lee doufá ve spolupráci s architekty.