Sportovní oblečení se senzory eliminuje nutnost nosit další wearables zařízení

S nárůstem wearables zařízení mají fitness nadšeni přístup k tréninkovým datům dřív než kdy předtím. Lidé si mohou měřit srdeční frekvenci, počet kroků, a dokonce i hydrataci tím, že prostě mají na ruce hodinky nebo jiné zařízení. Ale co když by technologie mohla být součástí vašeho oblečení?

Emglare, startup vyvíjející sportovní oblečení se zabudovanými senzory. Oblečení sice vypadá jako běžné sportovní oblečení, ale dokáže sledovat srdeční frekvenci nositele i EKG. A praní oblečení nemá na senzory vliv. Oblečení má vestavěný Bluetooth modul, který přenáší informace o chytrého telefonu. Dále se oblečení nabíjí pomocí nabíjecích podložek Qi.

Největším přínosem tohoto oblečení je to, že nepotřebujete na sebe dávat další zařízení, jako je například popruh přes hrudník. Emglare oblečení má čtyři návrhy: tílko, tričko, podprsenku a sportovní podprsenku. Každý návrh dokáže ukládat a číst data 16 hodin, než bude potřeba nabití. Emglare chystá uvedení na trh prostřednictvím Kickstarteru, kde bude oblečení stát 199 dolarů za kus. Po skončení kampaně se cena vyšplhá na 299 dolarů za kus.