Herečku z filmu Corazón mohou lidé oživit pomocí tlukotu svého srdce

Nový film využívá těla diváků, aby motivoval lidi k tomu, aby se stali dárci orgánů. Všichni návštěvníci Times Square v New Yorku musí držet svůj chytrý telefon u svého srdce, telefon pak zaznamená tlukot srdce a otevře webovou stránku filmu Corazón, který je založen na pravdivém příběhu a nedávno měl premiéru na filmovém festivalu Tribeca. Film je o mladé dominikánce, Eleně, která používá své tělo k zajištění své rodiny, ale také umírá kvůli problému se srdcem. Příběh sleduje, jak Elena dostane příležitost zachránit svůj život tím, že dostane nové srdce.

Cílem filmu je také výzva k akci. V současné době čeká v USA 115 000 pacientů, které by zachránilo dárcovství orgánů, ale méně než polovina z nich se dočká. Výsledkem je, že každý den následkem toho zemře 22 lidí.

David Fleming, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Donate Life America vysvětluje: „Film Corazón ukazuje zážitek, který bohužel čeká tisíce rodin… cesta k novému srdci i jiným orgánům. Elena stejně jako všichni příjemci mechanického srdce stále potřebuje darování skutečného srdce. Doufáme, že tento film inspiruje diváky, aby se stali dárci orgánů a sdíleli poselství s #GiveYourHeart.“

Billboard je navíc interaktivní, takže když telefon spojíte s tlukotem srdcem, herečka z filmu Ana de Armas na billboardu ožije. Za kampaní stojí agentury JohnXHannes NY a Active Theory.