Chatbot Xiaoice ví, kdy může přerušit konverzaci

Ocitli jste se někdy v rozhovoru, kdy už jste věděli, co se chystá druhá osoba říct? Nyní bude mít tento „pocit“ i umělá inteligence. Společnost Microsoft právě představila tuto schopnost u čínského chatbota Xiaoice.

AI bot zpracovává informace, které uživatel říká už během formulování své odpovědi či dotazu. Tímto způsobem dochází k menšímu zpoždění mezi dotazem a odpovědí (což může být velmi podstatné u situací, kdy potřebujete rychlou odezvu, jako je například pečení). Takový přístup zároveň vytváří přirozenější konverzaci a minimalizuje potřebu říkat příkazy typu „Alexa“ nebo „OK, Google“.

Aktualizace umožňuje umělé inteligenci, aby podržela myšlenku (například během vyprávění příběhu), aby udělala úkol (jako je například vypnutí osvětlení v kuchyni). Nicméně tento hlasový asistent je omezený na Čínu, primárně skrze Weibo a zařízení společnosti Xiaomi, které je velmi podobné zařízení Amazon Dot. V tuto chvíli není dostupná žádná informace, zda bude tato technologie dostupná v angličtině nebo jiným jazyce, ale v tiskové zprávě společnosti Microsoft je uvedeno, že technologie bude přizpůsobena americkým a dalším územím.