Robot Scribit dokáže proměnit stěnu v komunikační médium

Carlo Ratti a jeho tým nedávno představili Scribit, což je robot, který vám na stěnu nakreslí cokoliv budete chtít. Můžete také vymazat stávající kresby a proměnit jakýkoliv povrch v komunikační médium.

Zařízení je jednoduché, instalace vyžaduje pouze dva kolíky, pomocí kterých může robot jezdit po stěně. S využitím triangulace se může zařízení pohybovat po velké ploše a kreslit s velkou přesností. Robot má v sobě CMYK inkousty, které umožňují kreslit na stěnu obrázky, nápisy nebo jiné informace.

Podle oficiálního prohlášení bude robot vyroben z hliníku a bude vyžadovat připojení k internetu, aby mohl v reálném čase stahovat nové snímky ke kreslení. Pro Scribit se tak nabízí řada využití. V restauracích a kavárnách je lze použít na psaní denní menu na zeď. Můžete si zjednodušit v práci kreslení velkých náčrtů apod.

V tuto chvíli ale nejsou dostupné žádné informace o technologii týkající se inkoustu a jak dokáže zařízení smazat předchozí výtvory. Nicméně tým dodal, že Scribit bude mít doprovodnou aplikaci. Pokud vás toto zařízení zaujalo, tak Scribit plánuje 5. června 2018 zahájit crowdfunding.