Děti po celém světě se pomocí tohoto online nástroje učí budovat empatii

Od října roku 2017 je pro školní třídy dostupný online učební nástroj zaměřený na budování empatie, který propojuje studenty ve věku 7 až 11 let z různých zemích. Empatico, financovaná nadací KIND, propojuje učebny po celém světě a je postavená na aktivitách, kdy děti sdílejí své příběhy, aby ostatní pochopili různé perspektivy.

Výsledky z tohoto projektu byly natolik politivní, že Empatico získal ocenění Fast Company v soutěži World Changing Ideas awards za celkovou excelenci. „Zatímco v globálním měřítku je těžké dosáhnout interakci mezi dětmi, ale naštěstí máme technologii, která dokáže propojit učebny z jiných zemí,” uvedl Daniel Lubetzky, zakladatel společnosti KIND.

Empatico se chystá rozšířit, aby se zapojilo více věkových skupin. Původní věková skupina totiž byla vybrána na základě studií, že v tomto citlivém období děti začínají chápat svou identitu ve vztahu k ostatním a předsudky vůči ostatním nebyly ještě zakořeněny. Pokud dokáže služba toto změnit k lepšímu, tak to může mít dlouhodobě pozitivní vliv na život.

Nástroj je zcela zdarma a vyžaduje pouze, aby měly učebny přístup k počítači, internetu a webové kameře. Cílem aktivit přes tuto službu je ukázat rozdíly a podobnosti mezi kulturami a zeměmi.

V tuto chvíli je do projektu registrováno více než 600 tříd ve více než 50 zemích cílem je dosáhnout do roku 2020 1 milionu studentů. Software je v současnosti k dispozici v angličtině a v tuto chvíli se pracuje na španělském překladu.