Aplikace Stringify umožňuje lidem integrovat chytrá domácí zařízení

Služba Stringify je v podstatě aplikace ve stylu IFTTT pro internety věcí, kterou na podzim roku 2017 koupila americká telekomunikační společnost Comcast. Původně služba sloužila jako automatizační nástroj pro sloučení chytrých domácích zařízení, ale nyní se propojila s technologickými službami společnosti Comcast.

Nová technologie Stringify, stejně jako nový vizuální design, nyní umožňuje propojit hlasové asistenty, jako jsou Amazon Echo, Home Google a Apple HomePod, čímž se sníží množství digitálního šumu a umožní filtrovat notifikace přicházející skrze aplikaci nebo dokonce televizi. Aplikace vytvoří automatizované rutiny, které se spustí, když je vyvolá nějaká konkrétní akce. Například automaticky pozastaví WiFi internet, když je doba večeře, nebo na televizi zobrazí upozornění, když kamera zachytí pohyb před domem.

Tato upgradovaná služba Stringify má potenciál zaujmout lidi, kteří chtějí mít doma chytrou domácnost. Podle serveru StatistaComcast, domov, ifttt, internety věcí, internet of things, iot, chytrá domácnost, stringify, je penetrace v amerických domácností v roce 2018 na úrovni 32 % a do roku 2022 se očekává penetrace chytrých zařízení až na úrovni 53 %.