Sony představilo neviditelné senzory určené k ovládání domácnosti

Společnost Sony uvedla, že budoucností inteligentní domácnosti mohou být skryté senzory. Sony odhalila výsledek svého čtyřletého výzkumného projektu o budoucím interaktivním designu v rámci své výstavy Hidden Senses na Milan design week, kde uvedla, že senzory budou brzy schopny přeměnit běžné domácí věci na „technologická místa k interakci.“

Tato technologie by mohla předčit současné ovládání gesty, protože senzory obohatí jakoukoliv věc o ovládací prvek. Hudební přehrávač tak může být schopen například fungovat i jako ovladač na světlo. Tyto snímače budou také schopné sledovat uživatele v okolí a poskytovat světlo, hudbu, fotografie a další věci, které budou potřeba.

Snímače umožňují lidem si zvolit, které předměty budou chtít přeměnit na ovládací prvky, takže to jim nabízí při navrhování svobodu. Společnost Sony tvrdí, že i když předvedené senzory v Miláně jsou uskutečnitelné, tak v tuto chvíli není k dispozici žádná běžná produkce. Spíše se jedná o předvedení vize a schopnosti společnosti. Zároveň i jako ukázka, jak by mohl být v budoucnu propojený domov.