Google chystá kreativní kampus na festivalu Cannes Lions

Cannes Lions International Festival of Creativity oznámil, kdo se stane kreativním marketérem roku. Během závěrečného ceremoniálu, který se uskuteční 22. června, převezme ocenění Lorraine Twohill, šéfka marketingu společnosti Google. Toto ocenění získá Google zejména kvůli tomu, že využívá technologie k vytváření efektivních kampaní až po vyprávění příběhů.

Společnost Google se zároveň rozhodla v rámci festivalu zahájit svůj Google Creative Campus. Ten bude zaměřen na pohánění genderové, etnické a sociodemografické rozmanitosti v kreativní průmyslu. Google Creative Campus vznikne v partnerství s Roger Hatchuel Academy, kde 45 studentům nabídne kombinovaný program, z nichž alespoň 50 % bude pocházet ze skupin, které jsou historicky nedostatečně zastoupeny v reklamě a marketingu. Navíc 10 vybraných studentů získá stipendium od společnosti Google.

Twohillová v tomto směru sdělila, že „v Google budujeme služby pro každého, a naše marketingové kampaně musí promlouvat ke všem lidem po celém s větě s různým zázemím, jazyky a názory. Chceme podporovat více talentovaných nováčků, kteří přinášejí do reklamy novou perspektivu. Nejde o „multikulturní marketing“, jde o marketing v multikulturním světě. Bez této rozmanitosti neexistuje kreativita.“

Po týdnu na festivalu Cannes Lions se studenti účastní druhého týdenního výletu do sídla Google Mountain View v Kalifornii, který se uskuteční v druhé polovině roku.