Zařízení AlterEgo vás slyší, aniž byste promluvili

MIT projekt zvaný AlterEgo je zařízení na hlavu, které čte vaše myšlenky, a tak nepotřebujete žádné hlasové asistenty ani chytré telefony. Elektrody detekují jemné pohyby svalů, jakmile probíhá u nositele „subvokalizace“. Což je něco, co mnoho lidí dělá, když lidé pomalu čtou.

Přístroj detekuje tyto nepatrné pohyby a interpretuje je pomocí umělé inteligence. Protože muskuloskeletální struktury a pohyby se liší od jednotlivců, tak zařízení vyžaduje kalibraci pro každého nového nositele. Neuronové sítě korelují pohyby detekované u slov.

Absolvent Arnav Kapur, který má na starosti vývoj zařízení, říká, že zařízení je schopné se zlepšovat, čím častěji je používáno. Zařízení mělo na svém počátku 16 elektrod, ale to pak vypadalo nevzhledně a bylo příliš robustní. Během dalších experimentů byl počet elektrod snížen na 4, ty mohou být v podobě wearables zařízení, které vypadá jako headset.

Přístroj také obsahuje technologii vedení zvuku kostí, které přenáší zvuk, jenž slyší jen nositel. Díky bone conduction technologii totiž přenáší vibrace kostí, která zároveň rozvibruje ušní bubínek.