Instagram vytvořil tým, který má eliminovat negativní dopady na duševní zdraví

I když se Instagram ukázal jako vynikající vizuální médium, kde se můžete nechat inspirovat kreativitou, tak bohužel má navíc špatný vliv na dušení zdraví. To vyplívá z průzkumu, který provedla britská nadace Royal Society for Public Health (Královská společnost pro veřejné zdraví). Závěrem je, že se je na první místě v žebříčku nejhorší sociální síť pro duševní zdraví a blahobyt. Nicméně Instagram podniká kroky k tomu, aby zabránil šikaně, úzkostem a depresím. Toto oddělení je známé pod názvem „Wellbeing Team“.

Nejvyšší prioritou týmu budeje aby se instagramová komunita stala bezpečnějším místem, kde se lidé mohou cítit dobře. Několik nástrojů zaměřených na zlepšení negativních dopadů na duševní zdraví se objevilo v loňském roce, včetně filtrů komentářů a zpráv příspěvků jednotlivců, kteří by potřebovali pomoc s duševním zdraví. RHSP však ve své studii doporučuje, aby se mezi nástroji objevilo i označování digitálně upravených fotografií (aby se mladým ženám nezobrazoval zkreslený ideál ženského těla) a také by sociální síť měla umožnit „pup-up varování,“ které by se objevilo, když už používání sociální sítě mohlo být pro uživatele škodlivé.

Instagram zatím neoznámil další kroky s Wellbeing Team a ani nekomentoval, zda se plánuje držet doporučení nadace Royal Society for Public Health.