Reklamní agetura použila nanotechnologii k zabíjení komárů

Komáři trápí lidi po celém světě, ale zatím se nenašlo řešení, jak výrazně snížit počet komárů. Proto se reklamní agentura BBDO Bangkok společně s SCG Chemicals a Institut Pasteur rozhodli vytvořit Nano Shoes (Nano boty). Jedná se o syntetickou, ale přirozeně se vyskytující bakterii, která zabíjí larvy komárů. S využitím nanotechnologií se změní dávka BTI (Bacillus thuringiensis israelensis) tak, aby se substance zachytila na nohách komárů a vydržela do té doby, než přistane komár na vodě, kde obvykle bývají chovná místa komárů. Zde se substance uvolní a zničí larvy dříve, než se z nich stanou komáři.

Myšlenkou kampaně bylo najít způsob, jak efektivně zničit co nejvíce chovných míst, aby byly v bezpečí komunity lidí s nízkými příjmy, které jsou nejvíce postiženy nemocemi přenášenými komáry.

Suthisak Sucharittanonta, chief creative officer agentury BBDO Bangkok, sdělil pro AdWeek: „Zeptali jsme se sami sebe, jak bychom mohli umístit larvicid BTI na tato místa, aniž bychom to museli dělat fyzicky sami? Od tohoto okamžiku jsme začali přemýšlet na navržení a použití existujících objektů uvnitř znevýhodněných komunit.“