Starbucks prodává lahve, vyrobené z plastových odpadků sesbíraných z oceánů

Společnost Soma spolupracovala s organizací Parley for the Oceans, která bojuje proti znečišťování oceánu. Společně vytvořily skleněnou láhev s obalem, který byl vyroben z umělé hmoty Parley Ocean Plastic, což je materiál, který vznikl z umělého plastu vyloveného z mořského prostředí. Limitovaná edice je exkluzivně prodávána na pobočkách Starbucks.

Obal na lahev je součástí iniciativy ke snížení množství odpadu, který se dostane do oceánu. Američané totiž každoročně vyhodí více než 30 milionů plastových láhví od vody, které skončí na skládkách a v oceánech. Každý obal z lahve láhve Soma x Parley je vyroben ze dvou druhů plastů, jeden byl sesbíraný na ostrovech a druhý u pobřežních vod.

Tato nová láhev má dva cíle: recyklaci plastů sesbíraného z oceánu a povzbuzovat spotřebitele, aby radši doplňovali svou láhev místo nakupování další plastových lahví. Tyto láhve se prodávají na více než 5000 pobočkách Starbucks v USA a Kanadě. Projekt Soma a Parley for the Oceans je teprve na začátku, ale už teď to vypadá díky této spolupráci slibně.

Láhve na vodu Soma x Parley se prodávají za cenu 29,95 dolarů. Procento z každého prodeje jde na podporu iniciativy Parley Ocean Plastic Program a implementování Parley AIR Strategy. (Jedná se o zkratku Avoid, Intercept a redesign. Podrobnosti o této strategii najdete zde.)