Krátký film AI Therapy vtipně ukazuje budoucnost umělé inteligence

Téma TED Talks pro rok 2018 je „Věk úžasu“. Pro uvedení konceptu do života se TED rozhodl oslovit řadu agentur, aby vytvořily originální krátké filmy. Mother London to pojala humornou představou o umělé inteligenci v budoucnosti.

AI Therapy je krátký film, které sleduje boty s umělou inteligencí za 100 let ode dneška. Tyto boti mají už tak lidské vlastnosti, že potřebují terapii. Režie se ujali Chris Vernon a Emerald Fennell. Mother London prozkoumala řadu myšlenek, které dramatizují svět, v němž žijeme.

Film, napsaný Jamesem Rossem-Edwardsem, vypráví příběh bota třetí generace, který se cítí ztracený, a proto se obrátil k terapeutovi na pomoc. Tato generace botů totiž vznikla, když umělá inteligence řešila změnu klimatu a vyléčila rakovinu. Jenže tato nová generace robotů se ztratila při hledání svého místa na světě.

Cílem agentury bylo, aby se publikum spíše smálo, než pociťovalo úzkost, kterou jsme zvyklí vidět. Místo, abychom viděli apokalyptický svět přeplněného roboty, je tento film barevný a zábavný. Je to záblesk do nadějné budoucnosti, kde pro technologii neexistují problémy, které by řešila.