Solange Knowles vytvořila taneční představení pro Uniqlo

Matatronia je interdisciplinární představení, za kterým stojí zpěvačka, umělkyně a sestra Beyoncé – Solange Knowles Ferguson. Tento projekt proběhl v Hammer Muzeu pod režií Solange na základě objednávky japonské značky Uniqlo ve spolupráci s reklamní agenturou Droga5 v Londýně. Představení obsahuje obrovskou, bílou krychlovou plastiku a tanečníky z Kalifornské státní univerzity, kteří mají na sobě novou kolekci oblečení Uniqlo.

Solange chtěla, aby dílo „zkoumalo proces a mapování stvoření“ a poznamenala, že „to je cvičení, které následuje intuitivní sílu, která nás vede a pomáhá nám vytvářet prostor, utichnout mysl, aby vytvořila dílo.“ Solange také přiznala, že „Metatronia se soustřeďuje kolem budování frekvence a vytváření náboje prostřednictvím vizuálního vyprávění.“

Za choreografií stojí Brennen Gerard a Ryan Kelly, kteří spolupracují od roku 2003 a mají zajímavé résumé. Kostka ze spotu bude toto léto cestovat po vybraných městech v USA, a pokud prošvihnete živé vystoupení, tak si jej můžete prohlédnout na webových stránkách Hammer Museum.