NBA předělalo svoji prodejnu, aby byla přístupnější pro lidi s autismem

NBA se nedávno pustilo do speciálního projektu. Svou vlajkovou prodejnu na Páté avenue v New Yorku se pokusilo udělat více vstřícnější. Sportovní asociace totiž chápe, že její pobočky mohou být náročné pro lidi se senzorickou citlivostí, proto se tato organizace ve spolupráci s neziskovou organizací KultureCity rozhodla předělat obchod, aby zlepšila zážitek pro tuto skupinu lidí, jako jsou například lidé s autismem nebo PTSD, které může rozrušit nadměrná aktivita kolem nich.

Organizace KultureCity funguje tak, že vytváří dostupné prostory pro lidi s „neviditelným“ postižením jako je například autismus. Organizace tak pomohla NBA, aby svým zákazníkům nabízela tašky se sluchátky, které potlačují šum, fidget spinnery a dalšími známými věcmi, které pomáhají. Organizace KultureCity také pomohla se školením zaměstnanců obchodů NBA, aby uměli komunikovat a porozumět těmto návštěvníkům.

KultureCity už dříve spolupracovalo s NBA na vytvoření klidnějších prostor pro lidi se senzorickou citlivostí v některých NBA arénách. Cílem NBA je, aby byla vstřícnější k celé své fanouškovské základně a poskytla všem ten nejlepší možný zážitek.