Návrh nových emoji od Apple reprezentuje lidi se zdravotním postižením

Společnost Apple předložila návrh společnosti Unicode Consortium (což je organizace, která finálně schvaluje emojis), která bude obsahovat 13 nových emoji ikonek s různými tóny pleti, které představují zdravotní postižení.

„Jeden člověk ze sedmi na světě má nějakou formu zdravotního postižení, ať už jde o tělesné postižení od zraku, přes sluch nebo ztrátu motorických dovednosti, nebo skryté neviditelné postižení,“ je uvedeno v návrhu společnosti Apple. „Současný výběr emoji ikonek poskytuje širokou škálu reprezentace lidí, aktivit a objektů spojených se širokou veřejností, ale jen málo lidí mluví o životních zkušeností s těmi, kdo mají zdravotní postižení.“

Technologická společnost spolupracovala s American Council of the Blind, the Cerebral Palsy Foundation a the National Association of the Deaf, aby společně vytvořili emoji, které by přesně reprezentovaly jejich zkušenosti. Seznam ikonek obsahuje slepeckého psa, osobu se slepeckou holí, ucho s naslouchadlem, protetickou ruku a postavičku znakující slovo „neslyšící“.