Buzzfeed chce z programového vysílání udělat součást streamovacího zážitku

Streaming změnil způsob, jakým konzumuje obsah. Diváci se přizpůsobili a mediální společnosti potřebovali patřičným způsobem adaptovat jejich distribuční modely. Buzzfeed je nejnovějším přírůstkem do televizní rodiny a rozhodl se kombinovat staré s novým. Svůj nový seriál bude vysílat ve stanoveném čase na všech platformách, které jsou dostupné. Čímž přináší pocit prime-timu.

Buzzfeed produkuje originální seriály týdně. Za účelem získání většího počtu diváků se tato online mediální společnost rozhodla vyzkoušet to, co nazvala „univerzální okno“ času. Což je streamování svého dokumentárního seriálu o jídle Worth It se objeví na YouTube, Facebooku, Amazonu, Hulu a Roku. Pokud se tato strategie ukáže jako úspěšná, tak Buzzfeed to rozšíří i na své ostatní seriály jako Buzzfeed Unsolved a Ladylike.

Tal Shachar, vedoucí obchodní strategie a růstu společnosti Buzzfeed, poznamenává, že tohle je dobrý způsob, jak integrovat tradiční způsoby, jak lidé konzumují obsah se způsobem, jakým to nyní dělají. Společnost si začala všímat, že pokud video nebylo zveřejněno v pravidelném čase, tak začali dostávat velké množství komentářů se žádostí o seriál.

„Data nám ukázali, že lidé touží po našem seriálovém obsahu takovým způsobem, který odpovídá tradičnímu modelu konzumace,“ sdělil Tal Shachar serveru Digiday.