Společnost dala novorozeným dívkám finanční prostředky na založení vlastního podnikání

Německá obchodní skupina Metro AG se rozhodla oslavit Mezinárodní den žen velmi praktickým způsobem. Každé holčičce, která se v tento den narodila v německém Düsseldorfu nechala vyrobit vlastní vizitku a nechala uložit dívce vklad 2500 dolarů. Tyto prostředky jsou určeny k podpoře jejich budoucího podnikání, až budou dívky ve starším věku. Místo vynaložení prostředků na tradiční kampaně se rozhodla tato skupina učinit významnější filantropický krok.

Nápad vzešel z její vlastní studie International Own Business Study, která vyzpovídala 10 000 lidí v deseti zemí a zjistila, že téměř polovina žen by chtěla založit firmu, ale jen 12 % z nich se rozhodne svůj sen následovat. Hlavním důvodem, proč do toho ženy nejdou, je nedostatek financí. To inspirovalo ke vzniku kampaně „Own Business Girl“, za kterou pak stojí agentura Serviceplan Hamburg.

Jako bonus mají účty pro holky garantovanou úrokovou sazbu ve výši 2 % ročně, což je vyšší sazba než u většiny bank. Dívky mohou přistupovat ke svému účtu poté, co dovrší 18 let.