Tyto protestní plakáty fungovaly jako Instagramové vymalovánky

Ve Spojených státech amerických probíhají protesty ohledně zbraní a 24. března se konal studentský protest March for Our Lives. V rámci těchto protestů se rozhodla zapojit i reklamní agentura BBH LA a vytvořila návrhy protestních plakátů, které sdílela v rámci InstaStories na Instagramu. Agentura tak nasdílela desítky verzí protestních plakátů. Uživatelé pak mohli udělat screenshot obrazovky, vybarvit si plakát pomocí vestavěných nástrojů od Instagramu a potom jej znovu nahrát do vlastního Stories.

V kolekci plakátů jste mohli najít slogany jako „Am I next?“, „ABC not NRA“, a „Not one more.“ (Jsem na řadě? ABC nebo NRA, Už nikdo další.)

Instagram je pro mladé hlavní sociální síť, což je stejná cílová skupina, za kterou stojí organizátoři studentského protestu. V tuto chvíli ale funkce Instagram stories nebyla navržena tak, aby byla interaktivní (dostanete i notifikaci, když někdo udělá screenshot vaší fotografie), nicméně vestavěné nástroje pro editaci vedly k šíření podobných šablon, které mohou uživatelé upravovat a znovu sdílet.