Forbes použil umělou inteligenci k zosobnění korupce v Brazílii

Brazilský Forbes píše o masivním problému korupce ve své vlasti. Posle policejního vyšetřování má brazilský korupční „průmysl“ hodnotu 61 miliard dolarů. Kdyby korupce byla zosobněna člověkem, tak by se nacházel na osmé příčce nejbohatších miliardářů na světě. Jenže Forbes opravdu vyhradil korupci místo v žebříčku a rozhodl se dát korupci tvář. Seznamte se s Ricem Brasilem, člověkem vytvořeným umělou inteligencí.

Na projektu se podílely společnosti Nexo a Notan. Fotografie Rica Brasila je zkomponována z portrétů zajatých kriminálníků, kteří byli zatčeni za korupci. Ric Brasil má dokonce i vlastní návyky a způsoby, které byly vygenerovány z rozhovorů, zpráv, výpovědí a knih o korupci v Brazílii. Postava se objeví na letošním seznamu nejbohatších miliardářů.

Forbes Brasil se toho opravdu nebojí. V minulých letech dokonce zveřejnil seznam osob s poznámkami u lidí, kteří jsou vyšetřováni za korupci. Nebo vytvořil seznam bohatých lidí, ale uvedená částka odpovídala tomu, když by byl miliardář vyplácen jako žena.