IKEA experimentuje s výrobou jídel z brouků a červů

IKEA je kromě dostupného nábytku známá i svými masovými kuličkami a další nabídkou jídel. Většina jejich poboček dále zahrnuje kavárnu, ale nyní v rámci svého projektu SPACE10 v Kodani experimentuje s recepty s rychlým občerstvením budoucnosti.

Mezi recepty můžete najít:

  • Bezmasé hotdogy, které obsahují glazovanou baby karotku a žemli ze spiruliny, jenž OSN označuje za „nejlepší jídlo pro budoucnost.“
  • Burger z brouků – vyrobený z řepy, pastináku, brambor a larvy potemníka moučného.
    Neat balls, které jsou vyrobeny z brouků nebo odrůdy kořenové zeleniny (mrkev, řepa apod.)
  • LOKAL salát, který se skládá ze tří kombinací hydroponicky pěstovaných mikrozeleniny, doplněných starými chlebovými krutony.
  • Jako dezert je tu „mirkozeleninová zmrzlina“,která je vyrobena z hydroponicky pěstovaného fenyklu, koriandru, bazalky a máty a oslazena malým množstvím cukru (60g v celkové dávce 600g), dále z jablka, jablečný džus a citronový džus.

SPACE10 spolupracovalo se šéfkuchařem, který navrhl pokrmy, jenž vypadají nejen dobře, chutnají dobře, ale zároveň jsou zdravé pro lidi i planetu. Tato nabídka zatím není na hlavním IKEA jídelním lístku, ale může se objevit v následujících letech. Ve Švýcarsku už takhle experimentuje supermarket Coop.