Umělá inteligence vytvořila hlas prezidenta JFK, aby sestavila jeho nevyřčený proslov

Když byl v roce 1963 prezident John F. Kennedy zavražděn v Dallasu, tak byl právě na cestě, aby mohl promluvit k davu. Nyní se v The Times of London rozhodli využít umělou inteligenci k tomu, aby vytvořili Kennedyho hlas, který řekne proslov, který nebyl nikdy vyřčen. 22minutová řeč byla zveřejněna jako video na webových stránkách Times.

Myšlenka na tento projekt se zrodila, když výkonný kreativní ředitel společnosti Rothco – Alan Kelly, koukal na dokument o atentátu na JFK. Když zjistil, že byl na cestě, aby učinil proslov, tak se rozhodl najít jeho sepsanou řeč. Když se mu jí podařilo najít, uvědomil si, jaký má význam pro současnou dobu. Proto se rozhodl pro tento projekt.

Rothco, The Times a CereProc (britská audiotechnická společnost) společně pracovali na analýze zvukových nahrávek prezidenta JFK a sestavili databázi slov z napsaného proslovu. Tato analýza zahrnovala více než 800 analogových záznamů jeho projevů a rozhovorů, poté vznikla sada fonémů, aby vznikl finální proslov o 2,590 slovech.