Služba Maven od General Motors pomáhá majitelům aut vydělávat za jejich pronájem

Podle serveru Bloomberg plánuje automobilka General Motors přinést majitelům automobilů princip fungování Airbnb. Pokud vlastníte vozidlo a nepotřebujete jej 24/7, tak ho můžete pronajímat ostatním a vydělávat peníze. V tuto chvíli detaily nejsou známé, ale služba Maven od General Motors už je připravena k testování.

Služba Maven začala v New Yorku, poté se vydala dalších amerických měst jako je Ann Arbor, Boston, Chicago a Washington D.C. a nakonec dorazila do Austinu, kde se právě konal festival SXSW. Tato půjčovna aut si v současné době účtuje 229 dolarů za týden (plus daň za používání aut). Zajímavé je, že Maven se přizpůsobuje konkurenci, takže v Torontu například vytvořil speciální sazbu 9 dolarů za hodinu. Maven přinesl na festival SXSW 20 vozů Chevrolet Bolt EV, které nabízel zdarma, protože uživatelé nemuseli platit za palivo.

Tento typ autopůjčoven není nic neobvyklého. Automobilka General Motors se chce na této vlně svézt, než se role ujmou autonomní vozy. Tato peer-to-peer služba se hodně vyplatí lidem, kteří vlastní několik auto, ale v reálu využívají jen jedno.