Podívejte se na válku očima dítěte prostřednictvím rozšířené reality

Rozířená realita vytvořila způsob, jak se bavit tím, že můžeme vstoupit do jiných světů a vidět je jinými očima. Tuto chvíli ale také můžeme využít k tomu, abychom si uvědomili realitu, které nečelíme. Mezinárodní výbor Červeného kříže toho chce dosáhnout s AR aplikací s názvem Enter the Room (Vstupte do místnosti).

„Enter the Room“ přenáší uživatele do dětského pokojíčku malé holčičky, kterou v místnosti nevidíte. Můžete vidět zdánlivě normální místnost, kde si můžete kreslit a hrát s hračkami. Příběh následuje holčičku v průběhu čtyř let pobytu ve svém pokoji, zatímco venku zuří válka a místnost se rok do roku mění. Interaktivní aplikace umožňuje uživatelům vcítit se a zjistit, jaké to je pro děti, když musí žít v tak drsných podmínkách.

Aplikaci vytvořila digitální agentura Nedd v naději, že nejen zvýší povědomí o tomto problému, ale také přesvědčí lidi, aby přispěli na pomoc této věci. Výnosy z aplikace půjdou nadacím, které poskytují základní podmínky rodinám, jenž musí žít v těchto podmínkách. Aplikace je nyní ke stažení na všechna zařízení od Apple.