Spoluzakladatel Googlu investuje do vývoje samořídících létajících taxíků

Výrobci automobilů závodí v tom, kdo jako první vyrobí zcela nezávislý automnomní elektromobil, aby zmírnili problémy s dopravou a znečištěním životního prostředí. Přímo na tomto webu jsme se mohli setkat s mnoha koncepty a prototypy. Nicméně se trošku zapomínalo na letecký průmysl, který výrazně přispívá ke znečišťování životního prostředí. Proto se kalifornská letecká společnost Kitty Hawk rozhodla vytvořit elektroletadlo, její vývoj hradí Larry Page, spoluzakladatel Google. Po osmi letech vývoje tato společnost odhalila první prototyp osobního lítajícího taxíku zvaného Cora.

Cora není létající automobil. Spíš to lze nazvat něco mezi dronem a letadlem. Cora poháněná elektřinou produkuje nulové emise a může vzlétnout i přistát vertikálně stejně jako dron, proto jí stačí malá přistávací plocha. Společnost Kitty Hawk navrhla Coru tak, že není potřeba žádný pilot s licencí ani školení v létání. Software umožňuje navigaci a lety jsou kontrolovány vzdáleně lidským dispečerem.

Kitty Hawk již provedla vlastní úspěšné zkušební lety. Součástí oznámení je i zpráva, že se Nový Zéland stane partnerem v rámci dalšího rozvoje vozidla s cílem vytvořit funkční leteckou taxi službu.