Tento online kurz naučí lidi navrhovat vlastní tenisky

FIT, Fashion Institute of Technology (Módní technologický institut), je mezinárodně uznávaná vysoká škola módy a designu se sídlem v New Yorku. Nyní uzavřela partnerství vydavatelstvím Complex, které vydává prestižní publikace z oblasti hudby, stylu, zábavy, sportu a tenisek. A poslední oblast je to, čeho se týká jejich spolupráce. Společně pro aspirující módní návrháře vytvořili online kurz zaměřený na výuku základů navrhování tenisek. Tyto kurzy se objeví na platformě Qubed Education.

„Je zcela jasné, že je tu spousta fanoušků tenisek a z tenisek se stává něco víc než jen mainstream,“ sdělil Rob Kingyens, prezident a generální ředitel společnosti Qubed. „Existují dokonce i luxusní značky jako je Louis Vuitton, které vytvářejí vlastní spolupráce. Jsme v kritickém bodu, kdy jsou tenisky adaptovány všemi a stávají se módním prohlášením.“

Eob Kingyens má pravdu. Trh s teniskami je v současnosti hodnocen na obrovských 55 miliard dolarů. Poptávka mileniálů po pohodlných, estetických botách na každodenní nošení je zdrojem růstu společností. Mileniálové ročně utratí 21 miliard dolarů za tenisky a v budoucnu má toto číslo ještě růst.

Design obuvi je již velkou částí osnov FIT, ale tento nový online kurz se stane součástí základního studijního programu a nabízí podrobnější studium věnující se jednomu z nejoblíbenějších typů obuvi na trhu. FIT se snaží udržet své kurzy dostupnější, ale tento kurz by se měl pohyboval kolem 500 a 750 dolary.