Tento holografický digitální parťák může žít uvnitř vašeho telefonu

Jihokorejská společnost SK Telecom společně s vývojáři z Reality Reflection vytvořila „digitálního člověka“, jehož holografická forma žije uvnitř svého HoloBoxu. Válcové zařízení umožňuje uživateli komunikovat s umělou inteligencí prostřednictvím avatarů podobných člověku. Umělá inteligence jménem Wendy je založena na její skutečném životním protějšku, K-pop zpěvačky ze skupiny Red Velvet.

Její 3D verze však zatím není dokonalá. Ale myšlenkou je, aby se asistenti dostali na další úroveň od hlasových asistentů jako je Siri nebo Alexa. Wendy dokáže poslouchat, zobrazovat emoce, vyjadřovat pochopení a reagovat pomocí výrazů obličeje. Její vývojáři z ní chtějí udělat společníka, který bude s vámi i prostřednictvím rozšířené reality přes váš chytrý telefon.

Tento „digitální člověk“ vznikl jako kampaň na novou 5G technologii, kterou SK Telecom nabízí. Pro napájení Wendy v HoloBoxu totiž uživatelé potřebují 5G internet, protože umělá inteligence vyžaduje přenos velkého množství dat, které standardní připojení 4G neumožňuje.

Zdroj: Digital Trend