Nike obchod v Oslu má vlastní font, který odráží kulturu města

Nike se rozhodla zkusit nový estetický design v rámci představení svého nového obchodu v Oslu. Tato nadnárodní společnost zabývající se sportovním oblečením oslovila zakladatele společnosti Oh Yeah Studio, Hanse Christiana Ørena, aby vytvořil nový typ písma, který bude odrážet místní design. Nový font s názvem Oslo má vyjadřovat slovo „Oslo“ a headlinem „Your only limit is you“ (Vaším jediným limitem jste vy.) Font byl použit v logu, na plakátech i na stěnách pobočky.

„Inspirace pro nový Nike styl vycházela ze sportoviště Bislett Stadium. Po průzkumu a přemýšlení se vzali charakteristické linie běžeckých drah, které se staly rozhodujícím prvkem pro kreativní vyjádření,“ tak zní popis projektu na webu Oh Yeah. „Bislett má místo v historii Osla jako mezinárodní místo pro sportovní a veřejné slavnosti. Linky z běžecké dráhy posloužily jako základ pro celý vizuální styl.“

Je zajímavé, že společnost Nike se rozhodla lokálně jít proti proudu a nepoužívat svůj globální branding manuál. Což může mít ve skutečnosti pozitivní vliv na místní obyvatele.