Interaktivní televize zobrazuje personalizovaný obsah na základě chování diváka

Eko je startup, který se zaměřuje na interaktivní obsah. Proslavil se svým interaktivním videoklipem pro Boba Dylana. Nyní tento startup testuje nový a personalizovaný způsob sledování televize. Vzhledem k rozvětvujícím se příběhům, které se běžně vyskytují ve videohrách, vytvořila tato mediální společnost mnohem rafinovanější způsob, jakým se bude pro diváky rozvíjet příběh šestidílného seriálu #WarGames. Seriál začíná 14. března a bude se jednat o remake thrilleru z prostředí studené války, který se bude odehrávat ve více oknech na obrazovce, což divákům umožní vybrat si jedno z nich, jehož obsah ho nejvíce zajímá. V závislosti na tom, která okna divák bude sledovat nejvíce, aplikace určí, které aspekty příběhu #WarGames a osobnosti hlavních postav je zajímají nejvíce a ukáže jim toho víc.

Tím se rozhodujícím faktorem stává podvědomí diváků, což dělá z tohoto přístupu něco jedinečného a může se to proměnit ve větší zábavu. Individuální preference tak utváří způsob, jakým se osobnost postavy, přátelství a boje, bude rozvíjí v celé sérii.

Tato interaktivní televize v tuto chvíli bojuje s tím, jak ji zpřístupnit všem. Seriál #WarGames totiž bude k dispozici jen na platformách HelloEko.com, iOS aplikace, Vudu.com, Steam a případně Xbox One. Na populárních streamovacích službách a kabelových televizích, to v tuto chvíli není možné, protože na těchto tradičních kanálech nelze zobrazit různá okna na jedné obrazovce. Nicméně to stojí za prozkoumání, protože zábavný obsah podle individuálních preferencí se zdá být úspěšným způsobem, jak se spojit s publikem na jakémkoliv trhu.