Škola v Indii bude učit studenty, jak být šťastný

Nově navržená škola s inovativním konceptem toho, jaká představa učení a odlišná sada dovedností, se brzy objeví na venkově Indie poblíž města Čennaí. Projekt Riverbend byl navržen architektonickým ateliérem Kurani a bude klást důraz na to, aby se zde studenti učili, jak být šťastnější, než aby se jim vnucovala typická akademická učební osnova. Areál budov bude obklopen zemědělskou půdou a bude se nacházet poblíž oceánu.

Podle zakladatelů školy v SPI inkubátoru jsou spokojené životy a velké úspěchy postaveny na osobním štěstí a emoční inteligenci, což jsou dva elementy, které jsou přehlíženy v tradičním vzdělání. Projekt vznikl na základě nejdéle běžící studie o štěstí vydané Harvardskou univerzitou. Z ní vzešlo, že klíčem ke štěstí spočívá ve zdravých vztazích. Což je důvod, proč má areál podobu vesnice, protože nejsilnější osobní vztahy jsou na vesnicích.

Na škole by mělo být až 400 studentů. K rozvíjení jejich empatie poslouží malá zvířata, jako jsou kozy a kuřata, o která se budou muset starat. Součástí zemědělství bude i péče o zeleninu. Vesnice bude dále mít meditační místnost, jezero, pavilony, zenovou zahradu apod. Instituce bude týdenní internátní škola postavená v tradičním Hakka Tulou stylu (venkovské čínské byty vytvořené mezi 12. a 20. stoletím.) Stavba začne ke konci tohoto roku.