LEGO začalo vyrábět kostky z cukrové třtiny

Plast je všudypřítomný a bohužel to narostlo do takových rozměrů, že se z toho stal globální problém. Naštěstí si to firmy uvědomují a začínají v rámci produkce svých výrobků využívat ekologičtější způsoby. LEGO je jedna z největších značek, která byla kritizována za využívání ropy při výrobě plastových kostek, nyní nahrazuje některé ze svých ikonických plastových kousků novými z cukrové třtiny. Tyto speciální kostky se skládají z měkkého, trvanlivého a pružného polyethylenového plastu, vyrobeného z etanolu pocházejícího z cukrové třtiny.

V tuto chvíli se tento speciální rostlinný plást bude používat při výrobě listů, keřů a stromových prvků v rámci nových sad. Ale LEGO se zavázalo, že do roku 2030 bude vyrábět z cukrové třtiny všechny své produkty.

„Jsme hrdí na to, že první Lego elementy jsou vyrobené udržitelným způsobem a už letos se objeví v krabicích LEGO. To je skvělý první krok v našem ambiciózním závazku vyrábět všechny kostky Lega pomocí udržitelných materiálů,“ sdělil Tim De Brooks, místopředseda pro ekologickou odpovědnost společnosti Lego.

Zdroj: Dezeen