Louvre Abu Dhabi vytvořil uměleckou galerii podél dálnice

Abú Zabí se minulý rok stalo domovem jednoho z nejpůsobivějších muzeí světa: Louvre Abu Dhabi. Jenže většina místní populace obecně se o muzea nezajímá, proto se Louvre rozhodl vytvořit „Dálniční galerii“, aby zvýšila zájem přes 12 000 dojíždějících, kteří jezdí po dálnici EE/11 Sheikh Zayed.

Reklamní agentura TBWA\RAAD vytvořila galerii ve spolupráci s mediální společností Abu Dhabi Media Company, pod kterou spadají rádia Radio 1 FM, Classic FM a Emarat FM. Po dálnici je rozmístěno 10 billboardů zobrazujících mistrovská díla a k tomu jsou tyto billboardy doplněny o audio průvodce. Pokud se řidiči chtějí dozvědět více o jednom z děl, tak si stačí naladit frekvenci 100,5 FM, 91,6 FM nebo 95,8 FM. Když bude řidič projíždět kolem billboardu, tak se rádio automaticky přepne na audio průvodce, který během 30 vteřin řekne příběh spojený s obrazem.

Mezi díly najdete autoportrét Vincenta Van Gogha z roku 1887, 2000 let starou minci ze Spojených arabských emirátů, jednu z prvních soch vyrobenou lidmi a také ikonický obraz Leonarda da Vinciho La Belle Ferronnière. Dálniční galerie bude k dispozici po dobu jednoho měsíce.