2018 - Renault Zoe in Porto Santo

Renault si v Portugalsku vyzkouší navrhnout vlastní chytrý ostrov

Automobilka Renault se rozhodl z portugalského ostrova Porto Santo udělat něco unikátního. Přinese sem své produkty, aby z ostrova udělala „chytrý ostrov,“ který bude běžet bez fosilních paliv a bude si vyrábět vlastní dodávku obnovitelné energie. Takže zde najdete elektromobil Zoe, domácí baterie, chytré EV nabíjení a úložiště energie.

Samotný ostrov je velmi malý s malým počtem obyvatel, ale jezdí sem spoustu turistů. Projekt se bude skládat ze tří fází. V první dostanou dobrovolníci své elektromobily (Zoe a dodávky Kango Z.E.), které budou moc nabíjet na stranicích od Renaultu. V druhé fázi se budou používat samotná vozidla k ukládání elektřiny a zásobování akumulátorů. A v neposlední řadě budou využity starší baterie ze starších modelů elektrovozidel, které budou dodávat energii domům a nabíjet se budou prostřednictvím solární a větrné energie.

Renault chce tuto myšlenku vyzkoušet, aby zjistil, jak dokáže fungovat chytré nabíjení pomocí solární a větrné energie. Údaje nashromážděné v rámci tohoto projektu budou také využité pro další města a ostrovy, které by měly následovat.

Zdroj: Renault